Ta strona używa plików cookies w celach statystycznych. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Dowiedz się więcejRozumiem

Inspiration

Prosimy wybrać interesujący Państwa język

JĘZYK ANGIELSKI

Zajęcia z języka angielskiego prowadzimy dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Proponujemy m.in.:

Kursy ogólne

Szkoła oferuje kursy języka angielskiego na następujących poziomach zaawansowania:

Doskonalimy posługiwanie się językiem na 4 płaszczyznach. Pierwsza z nich to mówienie. To właśnie konwersacjom poświęcamy szczególną uwagę. Zapewniamy Państwu ćwiczenie typowych sytuacji z codziennego życia. Utrwalamy także gramatykę, która jest niezbędna w procesie poznawania języka, lecz przedstawiamy i ćwiczymy ją w praktycznych zastosowaniach. Rozwijamy również zasób słownictwa, umiejętność rozumienia ze słuchu i ćwiczymy pisanie.

Urozmaicamy, inspirujemy - dzięki temu nikt nie poczuje u nas monotonii. Chcemy, by nasze zajęcia były nie tylko pożyteczne, ale i ciekawe. Dlatego też korzystamy z wielu materiałów autentycznych (artykuły prasowe, fragmenty filmów, piosenki itd.), a nie tylko z podręczników.


Kursy przygotowujące do matury i egzaminów

Kursy maturalne

W pełni przygotują do pisemnego i ustnego egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Systematyzują i utrwalają wiedzę zdobytą podczas nauki w szkole średniej. Stanowią rzetelną powtórkę materiału we wszystkich obszarach tematycznych.

Nacisk kładziony jest na powtórzenie zagadnień gramatycznych, przećwiczenie technik egzaminu pisemnego i przełamanie bariery komunikacyjnej przed przystąpieniem do egzaminu ustnego.

Kurs prowadzony jest przez doświadczonych lektorów, którzy na bieżąco śledzą zmiany jakie zachodzą na forum matury. Zapoznają oni ze strukturą i wymogami tejże. Oprócz podręczników i repetytoriów, wykorzystują w trakcie zajęć materiały egzaminacyjne np. zestawy testowe egzaminu pisemnego i ustnego.

Przewidywane są także egzaminy próbne w celu wyeliminowania słabych punktów uczniów i zredukowania ich stresu przed maturą.

Kursy przygotowujące do egzaminów


Kursy dla dzieci w wieku przedszkolnym

Nauka jest najbardziej efektywna, gdy sprawia radość! Nasze kukiełki wprowadzą dziecko w świat języka angielskiego!

Prowadzimy wyjątkowe zajęcia dla maluszków. Stworzyliśmy starannie uporządkowany program, który jest połączeniem zabawy z nauką i który powala dzieciom odkrywać świat w inny sposób- za pomocą języka obcego.

Dlaczego warto uczyć dzieci? Potrafią one bowiem nauczyć się wszystkich głosek, z którymi się spotykają, w późniejszym wieku już ich tak dobrze nie słyszymy i nie umiemy ich tak łatwo wypowiadać. Podczas gdy dla nas dorosłych nauka jest często żmudnym procesem ciągłego powtarzania informacji, dzieciom zapamiętywanie przychodzi o wiele łatwiej i to w trakcie beztroskiej zabawy.

Dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) uczą się języka obcego najszybciej i najskuteczniej w sposób naturalny (metoda naturalna- the Natural Approach). Dzięki zabawom i miłej atmosferze, staramy się stworzyć na zajęciach naturalne środowisko, podobne do tego w jakim dziecko poznaje swój język ojczysty. Mówimy do uczniów prostym językiem, z dużą liczbą powtórzeń- tak jak rodzice mówią do dziecka, ucząc je języka polskiego. Przyswajanie języka odbywa się „mimo woli”.

Podczas naszych kursów wykorzystujemy także metodę reagowania całym ciałem (Total Psychical Response). Polega ona na ułatwianiu zapamiętywanie słów i zwrotów przy pomocy kojarzenia ich z ruchem i muzyką. Jest sprawdzona dla dzieci, które mają przecież olbrzymią potrzebę ruchliwości.

Kolejną z metod jest metoda sensoryczna, zgodnie z którą nasze maluszki poznają zagadnienia językowe wszystkimi zmysłami, tj. poprzez dotyk, węch, obraz, dźwięk i smak.

Wiemy, że nasi najmłodsi uczniowie są bardzo wymagający, oczekują zajęć, które ich zafascynują. Dzieci są bardzo entuzjastyczne i nie są w stanie skoncentrować swojej uwagi przez zbyt długi czas, dlatego nasze zajęcia prowadzone są w sposób urozmaicony i ciekawy. Bajkowy kontekst w realizacji zajęć z łatwością oddziałuje na dziecięcą wyobraźnię i tym samym zainteresuje nauką. Tylko poprzez śmiech i pozytywne skojarzenia dzieci czują się prawdziwie zmotywowane. Chcemy dać dzieciom poczucie bezpieczeństwa, dlatego zajęcia przebiegają w przyjaznej i komfortowej atmosferze.

Dzieci bawią się, uczestniczą w przygotowanych grach, zabawach ruchowych, słownych, plastycznych, śpiewają piosenki, tańczą, pracują ciałem i umysłem. Zajęcia wzbogacone są:


Kursy dla seniorów

Kurs dla seniorów to oferta dla osób, które teraz, kiedy są na emeryturze, mogą poświęcić więcej czasu sobie, swoim zainteresowaniom, pasjom. To kurs dla tych, którzy chcą czuć się komfortowo w otoczeniu swoich rówieśników i uczyć się języka angielskiego w odpowiednim dla siebie tempie.

Zajęcia w podobnej wiekowo grupie pozwalają o wiele lepiej się skupić, motywować, a co za tym idzie - lepiej i pełniej przyswajać nowe wiadomości z zakresu języka obcego.

Kursy prowadzone w przyjaznej i ciepłej atmosferze są miłym akcentem dnia. W tej grupie wiekowej nauka odbywa się nieco wolniej i luźniej, bez stresu i gonitwy za byciem najlepszym w grupie. Ale jednak z lekcji na lekcję widoczne są postępy.

Ćwiczenia językowe dostosowane są do percepcji ludzi starszych. Nowe wiadomości i słownictwo są wielokrotnie utrwalane i powtarzane. Skupiamy się głównie na komunikacji i języku sytuacyjnym. Nauczamy jak komunikować się w codziennych sytuacjach: na lotnisku, w sklepie, w podróży, jak kupić bilet, jak zamówić obiad w restauracji czy zapytać o rozkład jazdy pociągów. Dzięki zajęciom nasi Słuchacze dowiedzą się jak porozumieć się z zięciem czy synową- obcokrajowcami czy co oznaczają etykiety na kosmetykach. Ćwiczymy scenki i sytuacje, które już niedługo możemy spotkać w drodze do córki do Londynu lub na zagranicznej wycieczce.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w blokach przedpołudniowych i trwają 60 minut. Przed południem nasz umysł jest wypoczęty i łatwiej chłoniemy wiedzę. Daje nam to także poczucie satysfakcji z dobrze rozpoczętego dnia i pobudza do działania.

Nauka języków obcych jest doskonała gimnastyką umysłu! Zapraszamy!


Konwersacje

Z doświadczenia wiemy, że metody „tradycyjne” używane w większości szkół, nie są skoncentrowane na mówieniu, lecz na kwestiach gramatycznych, rozwiązywaniu zawiłych ćwiczeń, czytaniu oraz „wkuwaniu” słówek. Opanowanie mówienia, dla którego cały proces uczenia się jest skierowany, zostaje zepchnięte na sam koniec. Zapominamy, iż aby mówić, trzeba po prostu mówić. Naukę języka można porównać do nauki gry na instrumencie muzycznym: nie wystarczy sama teoria. Nie wystarczy powiedzieć , że palce trzeba ułożyć w ten, a nie inny sposób, że trzeba grać w tym, a nie innym rytmie. Aby nauczyć się grać, trzeba po prostu ćwiczyć samą grę.

Chcemy nauczyć Cię języka, a nie o języku, dlatego zapraszamy na konwersacje z najlepszymi nauczycielami!