Ta strona używa plików cookies w celach statystycznych. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Dowiedz się więcejRozumiem

Inspiration

Prosimy wybrać interesujący Państwa język

JĘZYK FRANCUSKI

Jesteśmy zafascynowani językiem francuskim, a naszą miłością do tego języka chcemy zarazić każdego!

Oferujemy efektywne i inspirujące kursy ogólne na wszystkich poziomach zaawansowania, konwersacje i kursy przygotowujące do matury oraz egzaminów.

Organizujemy także spotkania, na których wyświetlamy filmy w języku francuskim i ćwiczymy język wraz z Francuzami.

Polecamy również blog językowy o nauce języka francuskiego: www.je-suis-justyna.blogspot.com

Kursy ogólny

Zajęcia prowadzone są na wszystkich poziomach zaawansowania dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjum, liceów i osób dorosłych.

Doskonalimy posługiwanie się językiem na 4 płaszczyznach. Pierwsza z nich to mówienie. To właśnie konwersacjom poświęcamy szczególną uwagę. Zapewniamy Państwu ćwiczenie typowych sytuacji z codziennego życia. Utrwalamy także gramatykę, która jest niezbędna w procesie poznawania języka, lecz przedstawiamy i ćwiczymy ją w praktycznych zastosowaniach. Rozwijamy także zasób słownictwa, umiejętność rozumienia ze słuchu i ćwiczymy pisanie.

Urozmaicamy, inspirujemy - dzięki temu nikt nie poczuje u nas monotonii. Chcemy, by nasze zajęcia były nie tylko pożyteczne, ale i ciekawe. Dlatego też korzystamy z wielu materiałów autentycznych (artykuły prasowe, fragmenty filmów, piosenki itd.), a nie tylko z podręczników.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po 90 minut. O szczegóły prosimy pytać w sekretariacie szkoły.

Kursy przygotowujące do matury i egzaminów

Kursy maturalne

W pełni przygotują do pisemnego i ustnego egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym z języka francuskiego. Systematyzują i utrwalają wiedzę zdobytą podczas nauki w szkole średniej. Stanowią rzetelną powtórkę materiału we wszystkich obszarach tematycznych.

Nacisk kładziony jest na powtórzenie zagadnień gramatycznych, przećwiczenie technik egzaminu pisemnego i przełamanie bariery komunikacyjnej przed przystąpieniem do egzaminu ustnego.

Kurs prowadzony jest przez doświadczonych lektorów, którzy na bieżąco śledzą zmiany jakie zachodzą na forum matury. Zapoznają oni ze strukturą i wymogami tejże. Oprócz podręczników i repetytoriów, wykorzystują w trakcie zajęć materiały egzaminacyjne np. zestawy testowe egzaminu pisemnego i ustnego.

Przewidywane są także egzaminy próbne w celu wyeliminowania słabych punktów uczniów i zredukowania ich stresu przed maturą.

Kursy przygotowujące do egzaminów

Konwersacje

My kochamy mówić po francusku, a Ty?

Z doświadczenia wiemy, że metody „tradycyjne” używane w większości szkół, nie są skoncentrowane na mówieniu, lecz na kwestiach gramatycznych, rozwiązywaniu zawiłych ćwiczeń, czytaniu oraz „wkuwaniu” słówek. Opanowanie mówienia, dla którego cały proces uczenia się jest skierowany, zostaje zepchnięte na sam koniec. Zapominamy, iż aby mówić, trzeba po prostu mówić. Naukę języka można porównać do nauki gry na instrumencie muzycznym: nie wystarczy sama teoria. Nie wystarczy powiedzieć , że palce trzeba ułożyć w ten, a nie inny sposób, że trzeba grać w tym, a nie innym rytmie. Aby nauczyć się grać, trzeba po prostu ćwiczyć samą grę.

Chcemy nauczyć Cię języka, a nie o języku, dlatego zapraszamy na konwersacje z języka francuskiego z najlepszymi nauczycielami! U nas każdy przełamie barierę językową! Zawsze urozmaicamy i inspirujemy- dzięki temu nikt nie poczuje u nas monotonii!