Ta strona używa plików cookies w celach statystycznych. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Dowiedz się więcejRozumiem

Inspiration

Prosimy wybrać interesujący Państwa język

JĘZYK NIEMIECKI

Zajęcia z języka niemieckiego prowadzimy dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych i średnich oraz osób dorosłych.

Proponujemy m.in.:

Kursy ogólne

Stosowany w szkole "Inspiration" system podziału na poziomy zaawansowania jest zgodny z wprowadzonym przez Radę Europy europejskim systemem opisu kształcenia językowego (poziomy A1–C2), który gwarantuje porównywalność poziomu znajomości języków obcych.

Poziomy języka niemieckiego

Gwarantujemy wysoki poziom nauki i wspaniałą atmosferę na zajęciach.

Podczas kursów ogólnych doskonalimy posługiwanie się językiem na 4 płaszczyznach. Pierwsza z nich to mówienie. To właśnie konwersacjom poświęcamy szczególną uwagę. Zapewniamy Państwu ćwiczenie typowych sytuacji z codziennego życia. Utrwalamy także gramatykę, która jest niezbędna w procesie poznawania języka, lecz przedstawiamy i ćwiczymy ją w praktycznych zastosowaniach. Rozwijamy również zasób słownictwa, umiejętność rozumienia ze słuchu i ćwiczymy pisanie.

Urozmaicamy, inspirujemy- dzięki temu nikt nie poczuje u nas monotonii. Chcemy, by nasze zajęcia były nie tylko pożyteczne, ale i ciekawe. Dlatego też korzystamy z wielu materiałów autentycznych (artykuły prasowe, fragmenty filmów, piosenki itd.), a nie tylko z podręczników.


Kursy przygotowujące do matury i egzaminów

Kursy maturalne

W pełni przygotują do pisemnego i ustnego egzaminu maturalnego z języka niemieckiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Systematyzują i utrwalają wiedzę zdobytą podczas nauki w szkole średniej. Stanowią rzetelną powtórkę materiału we wszystkich obszarach tematycznych.

Nacisk kładziony jest na powtórzenie zagadnień gramatycznych, przećwiczenie technik egzaminu pisemnego i przełamanie bariery komunikacyjnej przed przystąpieniem do egzaminu ustnego.

Kurs prowadzony jest przez doświadczonych lektorów, którzy na bieżąco śledzą zmiany jakie zachodzą na forum matury z języka niemieckiego. Zapoznają oni ze strukturą i wymogami tejże. Oprócz podręczników i repetytoriów, wykorzystują w trakcie zajęć materiały egzaminacyjne np. zestawy testowe egzaminu pisemnego i ustnego.

Przewidywane są także egzaminy próbne w celu wyeliminowania słabych punktów uczniów i zredukowania ich stresu przed maturą.

Kursy przygotowujące do egzaminów.


Kursy dla dzieci w wieku przedszkolnym

Nauka jest najbardziej efektywna, gdy sprawia radość! Nasze kukiełki wprowadzą dziecko w świat języka niemieckiego!

Prowadzimy wyjątkowe zajęcia dla maluszków. Stworzyliśmy starannie uporządkowany program, który jest połączeniem zabawy z nauką i który powala dzieciom odkrywać świat w inny sposób- za pomocą języka obcego.

Dlaczego warto uczyć dzieci? Potrafią one bowiem nauczyć się wszystkich głosek, z którymi się spotykają, w późniejszym wieku już ich tak dobrze nie słyszymy i nie umiemy ich tak łatwo wypowiadać. Podczas gdy dla nas dorosłych nauka jest często żmudnym procesem ciągłego powtarzania informacji, dzieciom zapamiętywanie przychodzi o wiele łatwiej i to w trakcie beztroskiej zabawy.

Dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) uczą się języka obcego najszybciej i najskuteczniej w sposób naturalny (metoda naturalna). Dzięki zabawom i miłej atmosferze, staramy się stworzyć na zajęciach naturalne środowisko, podobne do tego w jakim dziecko poznaje swój język ojczysty. Mówimy do uczniów prostym językiem, z dużą liczbą powtórzeń- tak jak rodzice mówią do dziecka, ucząc je języka polskiego. Przyswajanie języka odbywa się „mimo woli”.

Podczas naszych kursów wykorzystujemy także metodę reagowania całym ciałem. Polega ona na ułatwianiu zapamiętywanie słów i zwrotów przy pomocy kojarzenia ich z ruchem i muzyką. Jest sprawdzona dla dzieci, które mają przecież olbrzymią potrzebę ruchliwości.

Kolejną z metod jest metoda sensoryczna, zgodnie z którą nasze maluszki poznają zagadnienia językowe wszystkimi zmysłami, tj. poprzez dotyk, węch, obraz, dźwięk i smak.

Wiemy, że nasi najmłodsi uczniowie są bardzo wymagający, oczekują zajęć, które ich zafascynują. Dzieci są bardzo entuzjastyczne i nie są w stanie skoncentrować swojej uwagi przez zbyt długi czas, dlatego nasze zajęcia prowadzone są w sposób urozmaicony i ciekawy. Bajkowy kontekst w realizacji zajęć z łatwością oddziałuje na dziecięcą wyobraźnię i tym samym zainteresuje nauką. Tylko poprzez śmiech i pozytywne skojarzenia dzieci czują się prawdziwie zmotywowane. Chcemy dać dzieciom poczucie bezpieczeństwa, dlatego zajęcia przebiegają w przyjaznej i komfortowej atmosferze.

Dzieci bawią się, uczestniczą w przygotowanych grach, zabawach ruchowych, słownych, plastycznych, śpiewają piosenki, tańczą, pracują ciałem i umysłem. Zajęcia wzbogacone są:


Konwersacje

Zapraszamy na efektywne konwersacje z języka niemieckiego!

Z doświadczenia wiemy, że metody „tradycyjne” używane w większości szkół, nie są skoncentrowane na mówieniu, lecz na kwestiach gramatycznych, rozwiązywaniu zawiłych ćwiczeń, czytaniu oraz „wkuwaniu” słówek. Opanowanie mówienia, dla którego cały proces uczenia się jest skierowany, zostaje zepchnięte na sam koniec. Zapominamy, iż aby mówić, trzeba po prostu mówić. Naukę języka można porównać do nauki gry na instrumencie muzycznym: nie wystarczy sama teoria. Nie wystarczy powiedzieć , że palce trzeba ułożyć w ten, a nie inny sposób, że trzeba grać w tym, a nie innym rytmie. Aby nauczyć się grać, trzeba po prostu ćwiczyć samą grę.

Chcemy nauczyć Cię języka, a nie o języku, dlatego przyjdź na konwersacje z najlepszymi nauczycielami.